pondělí 11. září 2017

4x iHerb a filipika na Celní správu aneb Vy odporné hyeny!

Sepsala Ely v 11.9.17
Už věky si v Rozepsaných suším jeden kosmetický článek. Sem tam do něj něco připíšu, takže se na délku poněkud natáhl, a já si proto říkám, že už je načase si trochu zamést v šuplíku. Laskavý čtenář (jednotné číslo je v tuto chvíli asi už opravdu na místě) si tedy může přečíst o tom, jaké levné přírodní produkty mě za poslední rok zaujaly, může se ale rovněž dočíst i o tom, jak moc se mi nedařilo. Nebo se třeba pokochat několika odstavci nadávek na supy z Celní správy. Před nějakou dobou jsem se totiž zase jednou rozhodla pořádně provětrat své nastřádané iherbí body. Nedopadlo to však zcela dle očekávání.

Spoiler alert: půl článku chválím, půl článku nadávám.

Objednávka štětcováObjednávku štětcovou jsem podnikla už někdy loni. Levandulové mýdlo za 1.97$ jsem syslila své levandulovomilovné máti na Vánoce, myslela jsem ale i na své zdraví a opět jsem sáhla i po nějakých doplňcích. Protože proč kupovat několik plátíček kvalitních probiotik u nás v lékárně, když může mít člověk každou chvíli nějaké z iHerb za pár korun (1$). Biotin (4.26$) je zejména pro mě jakožto vegana poměrně důležitý doplněk, dokoupila jsem si tedy další balení. Je to navíc prvek důležitý i pro zdraví pokožky a vlasů, čímž člověk nikdy nepohrdne. Vyzkoušela jsem ale samozřejmě i něco nového:

EcoTools vlevo, Madre Labs napravo
Zvědavě jsem si pořídila hned dvě sadičky drobných štětců na cesty: eco-friendly a cruelty-free sadu pěti štětců od Ecotools (8.50$) a to samé v o něco levnější podobě od Madre Labs, jelikož ty byly zrovna na iHerb v akci za pouhý jeden dolar, jednalo se o výprodej. Štětce od EcoTools jsou samozřejmě, jak ostatně cena napovídá, o něco lepší než ty od Madre Labs, přestože i ty jsou moc příjemné. Pravděpodobně jen do chvíle, než se párkrát umyjí, ale za tu cenu super.
Ecotools jsou nicméně skvělá investice. Dřevěné jsou obě sady, ale štětce od Ecotools mají bambusové dřevo na pohmat daleko kvalitnější, jsou heboučké a za tu cenu jsou to skvělé štětce nějaké té střední třídy. Mytí jim zatím nedělá problém a o už je používám déle než rok, vůbec nepelichají. Protože jsem na sobě v tomhle ohledu vždy dřív šetřila, musím říct, že jsem nikdy neměla tvářenku nanesenou jemněji a rovnoměrněji. Obě sady navíc dorazily v sympatické taštičce vhodné na cesty.


Protože mě značka Hugo Naturals minule velmi mile překvapila a zaujala, vyzkoušela jsem od nich další produkt, tentokrát vanilkovo-pomerančovou vůni za pouhých 1.69$. Můj první dojem byl, že na můj vkus vanilka příliš převažuje, jsem přeci jen hlavně citrusový nadšenec a přivítala bych větší podíl pomerančových esenciálních olejů, vůně je ale to tak jako tak příjemná. Dá se použít jak k provonění domova tak, což preferuju já, namísto nějakého těžšího parfému či toaletky. Vydrží kupodivu vonět opravdu dlouho, déle něž nějaký obyčejný body sprej. Ve finále jsem si na vanilkový podtón tak zvykla, že jsem celý produkt poměrně rychle vypotřebovala a v současné době jen smutně hledím na stránkách iHerb na nápis "discontinued", který mi k tak dobrému produktu prostě nesedí. A tak je to vždycky – člověk si na něco zvykne a oni mu to přestanou vyrábět.

Objednávka protivrásková


Kromě starých známých na doplnění zásob jsem potřebovala před Vánoci pořídit i něco pod stromeček, konkrétně nějaké protivráskové sérum pro máti. Rozhodla jsem se pro Hyaluronic Acid Firming Serum od Now Foods, Solution. Jedná se o protivráskové sérum s kyselinou hyaluronovou, bestseller na iHerbu. K jeho efektivitě mohu říct snad jen to, že jsem ho právě objednala znovu (je nyní za pěkných 9.93$), a to hned dvakrát. O jedno balení mě poprosila máti s tím, že ten rozdíl jasně pociťuje a vidí snad od prvního dne používání, o druhé jako by prosily mé první vlastní zářezy v obličeji.

Další novinkou je doplněk stravy s názvem Epicor. Předtím za 0.99$, teď zrovna mimo akci za 1.99$, tak jako tak jsou tyhle kapsle za tu cenu malý zázrak. Snad je to nějaká kosmická náhoda nebo to opravdu tak dobře funguje, ale já i ostatní hodnotící tvrdíme to samé: když to člověk začne jíst ve chvíli, kdy cítí, že na něj něco leze, nemoc pěkně odleze pryč a neusadí se. Nejspíše to funguje na klasické metodě "cítíš-li nemoc, kopni do sebe koňskou dávku vitamínů", v naší domácnosti měl Epicor každopádně opravdu 100% úspěšnost. Imunitu nám vždy bezchybně nakopl a kdybych měla v právě odeslané objednávce jen o něco více prostoru před nebezpečnou celní hranicí 22 euro, hned bych ho tam přihodila.

Objednávka prokletá

V únoru jsem následně objednávala znovu. Měla jsem nějaké ty body a ještě k tomu mě potěšil fakt, že poštovné, a tedy i celková cena objednávky, vyšlo jen na 3$. Objednala jsem pouze dvě věci, můj milovaný BB krém M Perfect Cover BB Cream, No. 21 od Misshy, abych taky využila toho, že iHerb vede už nějaký ten pátek i korejskou kosmetiku, a velikánský neparfemované tonikum bez alkoholu od Thayers. Dle recenzí to měl být snad hotový zázrak, dle mého je to spíš jen produkt, který nenadchne ani neurazí.


Celnice mi ovšem zadržela balíček, protože byl o 40 CENTŮ nad limit a chtěli, abych dokázala, že je ten jeden make-up a jedna pleťová voda pro mě a ne pro firmu na přeprodej. Když jsem si telefonovala s nějakým chlapem od nich, rozzuřila jsem se jako nikdy v životě. Počítají prý s březnovými kurzy, a je jim jedno, že za únorové by mi to normálně prošlo. Měla jsem údajně počítat s tím, že se může prudce zvednout kurz dolaru. Jak ta hyena zněla přes telefon potěšeně, to vám ani popsat nedokážu. Když zjistil, že zboží přesahuje o těch 40 centů, řekl "výborně". Aby toho nebylo málo, ty svině mi chtěly napočítat cenu, jako kdybych za to zboží platila a iHerb mi ho snad nedal skoro zadarmo. Takže jsem ve finále zaplatila celnici víc, než jsem nechala na iHerbu.

Mimochodem, Celní správa má FB stránku, kam si nejspíše zaměstnanci (soudím dle fotek v uniformách) dávají pět hvězdiček a poplácávají se tam po zádech. Po tomto zážitku jsem se prostě musela přidat k těm, kteří tam píšou vlastní zážitky a trochu jim to hodnocení snižují...

Při mé další objednávce již na stránkách iHerbu přibyla informace pro objednávky do ČR:

Due to the fluctuations of the exchange rate, orders with value very close to the tax-free limit may be assessed Duties and Taxes (D&T) as the currency exchange rate may vary from the order date to the customs clearance date.
Please check with your customs office to see if you can import the items, and if any additional licenses or permits are needed.

Kdyby mě to nerozzuřilo, snad by mě to i pobavilo. A aby toho nebylo málo, ani ta další objednávka se mi nevyvedla.

Objednávka rozlitá

Kromě mých stálic jsem se těšila hlavně na dosud nevyzkoušenou vůni, směs esenciálních olejů, mandarinky a grapefruitu of Aura Cacia. Tento produkt mě zklamal hned na třech úrovních.

1) Dorazil rozbitý a vyteklý, obal bude očividně lepit navždy. Nevím, co to s tou hliníkovou lahvičkou udělalo, ale umýt to prostě nejde.

2) Sprej stál $5.56, vylitá byla zhruba půlka, avšak odškodnili mě pouhými $0.76. To jako vážně?!

3) Voní slabě a vydrží jen chvíli, což je škoda zejména vzhledem k tomu, jak moc příjemná a osvěžující ta vůně je. V porovnání s oním vanilkovo-pomerančovým sprejem z první objednávky je nesrovnatelně slabší.

I nadále tvrdím, že je iHerb úžasný obchod s perfektními produkty za vynikající ceny, ovšem co potom s celým nákupním zážitkem pro zákazníka dokáže udělat celnice a pošta, to už je jiná kapitola.


Mimochodem, pokud budete z iHerb někdy objednávat a v košíku zadáte kód QNQ381, získáte slevu $5 na svou první objednávku (nebo $10 při objednávce nad $30)~

2 komentáře:

trb řekl(a)...

tak ten jeden čtenář se hlásí zde! no jo, celníci jsou super. a jsi jako nevěděla, že musíš limity počítat podle kurzu budoucího? že si to máš odhadnout, spočítat a připravit se na to? to je přece jasňačka. kdyby si nebyla líná a došla na pražskou celní poštu, tak by ti to příjemná paní celnice vysvětlila. pak by ti taky řekla, že sice ti omylem napočítala dph z poštovného, co bylo zdarma, ale že to stejně musíš zaplatit a pak si teprve podat reklamaci, kterou vyřídí za dva roky záporně...

Ely řekl(a)...

trb: Aww, můj věrný čtenář! No jako určitě, před každou objednávkou je přece nejlepší si nechat vyložit karty, aby člověk věděl, jak prudce ten kurz poleze, a jestli mu jeho relativně normální rezerva, kterou si tam nechá, vyjde. Teď tu objednávku budu mít taky natěsno, tak už jsem fakt zvědavá :D
Mluvíš, zdá se, z vlastních, leč těžko uvěřitelných zkušeností? No to jsou taková hovada!

Okomentovat

Děkuju za jakýkoliv komentář! Ani nevíte, jak mě potěší~

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

(Ne)významné drobnosti Copyright © 2014 Design by Ely